Důležité upozornění (Vyloupené nemovitosti) + Sbírka trvanlivých potravin a spacáků - Humanitární most do oblasti Onokivskoe (Užhorodsko)

Vážení obyvatelé,

touto cestou se na Vás obracím s důležitými informacemi:

1. V obci Březí došlo včera 22. 03. 2022 v pozdních večerních hodinách k vyloupení několika nemovitostí. Rádi bychom Vás tímto vyzvali k větší bedlivosti.
Doporučujeme:
• všímat si svého okolí, podezřelého výskytu n

Vážení obyvatelé,

touto cestou se na Vás obracím s důležitými informacemi:

1. V obci Březí došlo včera 22. 03. 2022 v pozdních večerních hodinách k vyloupení několika nemovitostí. Rádi bychom Vás tímto vyzvali k větší bedlivosti.

Doporučujeme:

• všímat si svého okolí, podezřelého výskytu neznámých osob a vozidel - případně si poznamenat registrační značku vozidla, vyfotit, případně rovnou hlásit Policii na linku 158 (vynechat sociální sítě a zjišťování, jestli někdo neporadí - Policie informaci zpracuje a vyhodnotí nejlépe a čím dříve a přesnější informaci má, tím lépe)
  • neupozorňovat na svou nepřítomnost v rodinných domech např. informacemi na sociálních sítích, nechlubit se cennými předměty, nehovořit o nich, nezveřejňovat jejich foto apod.
  • mít zapnuta venkovní světelná pohybová čidla
  • při krátkodobém opuštění objektu může pomoci rozsvícení vnitřních světel (automatika, časovač, ...)
  • Při zjištění vloupání, ihned zavolejte na linku 158. Do objektu nevstupujte, nic nezjišťujte, jde o jednak o Vaši bezpečnost, jednak o zachování maxima stop pro kriminalisty.
  • Na příjezd policistů vyčkejte v blízkosti Vaší nemovitosti. Před příjezdem hlídky, pokud už jste do objektu vstoupili, nemanipulujte s předměty a nic neuklízejte. Též nepřemisťujte předměty, které nejsou Vaše a je pravděpodobné, že je na místě zanechal pachatel.
  1. Město Říčany se na naši obec obrátilo s prosbou o spolupráci při pomoci pro Ukrajinu.

Městu Říčany se i ve spolupráci s Mnichovicemi podařilo vytvořit humanitární most s přímými dodávkami humanitární pomoci, jejímž příjemcem je samospráva Onokivské hromady (úroveň našeho okresu). Zde se soustřeďují především stovky žen s dětmi, které prchají před válkou a v současné chvíli chtějí zůstat ve své rodné zemi. Humanitární pomoc směřuje přímo do rukou potřebných a nedochází k jejímu rozkrádání, jak se bohužel v jiných případech děje. Získali jsme také kontakt na velitele vojenské posádky Užhorodu, odkud se každý den vypravují noví vojáci včetně potřebných věcí a potravin na frontu (Kyjev, Charkov apod.), a tam bychom rádi pomoc směřovali také.

Vzhledem ke skutečnosti, že p. Salát umožnil využít pro potřeby konání sbírky prostory v Hospodě U Rybníků (Hlavní 70) , za což mu tímto velice děkuji, se můžeme společně podílet na sbírce POUZE TRVANLIVÝCH POTRAVIN a to následovně.

Ráda bych poprosila občany, kteří budou mít zájem podílet se na sbírce, aby od dnešního dne 23. 03. 2022 do 22. 00 hod a následující dny, nejpozději však do 27. 03. 2022 od 11.00 hod do 22.00 hod přinesli potřebné potraviny a spacáky do hospody u Rybníků, odkud se následně odvezou na sběrné místo a poputují humanitárním konvojem směr Ukrajina.

Jaké potraviny přinést?

• Sbírka se bude týkat POUZE TRVANLIVÝCH POTRAVIN (konzervy, instantní potraviny (kaše), mouka, cukr, těstoviny, rýže, mléko (i sušené), káva, čaj, dětské výživy umělá mléka pro kojence, sladkosti) a spacáky.

NESBÍRÁME OBLEČENÍ A BOTY.

Věřím, že se nám společnými silami podaří prostory hospody zaplnit J

Děkuji za Vaši ochotu a spolupráci. Buďte opatrní a bedliví !

Datum vložení: 23. 3. 2022 14:34
Datum poslední aktualizace: 23. 3. 2022 14:35

Svátek má Oto

polojasno 15 °C 0 °C
sobota 27. 4. skoro jasno 18/4 °C
neděle 28. 4. skoro jasno 20/6 °C
pondělí 29. 4. skoro jasno 22/9 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.