Menu
Obec Březí
Obec Březí
okres Praha — východ

Rodinné MHD na 3 měsíční zkušební dobu

Leták

Citya

Vážení obyvatelé,

v minulém roce jste si mohli vyzkoušet sdílené jízdy s rodinnou MHD. Vzhledem k pozitivním ohlasům v Březí sdílená doprava Citya pokračuje. Pokud ještě nemáte, stáhněte si jednoduchou aplikaci. Noví uživatelé získají jízdu zdarma. Ceny za další jízdy se nejčastěji pohybují mezi 40 Kč a 60 Kč za jednu jízdu. Vždy záleží na ujeté vzdálenosti. Objednávají se sedadla, například pokud chcete jet v páru, tak objednáte 2 sedadla, cena za každé další sedadlo je nižší o 80 %. Částka se zobrazí v aplikaci vždy předtím, než jízdu objednáte (případně lze jízdu bezplatně zrušit). Platba je možná pouze bezhotovostně (z účtu se strhne až po faktickém nástupu do vozidla). Senioři nad 75 let a ZTP mají jízdy zdarma. Jízdy si můžete i předobjednat až na 24 hodin dopředu.

https://www.citya.io/dostante-se-do-par-minut-pohodlne-do-rican 


Citya jezdí každý všední den od 8:30 do 20:30. Prosíme o zpětnou vazbu na tento časový rámec (původně jsme jezdili 7-19h). Auto přijede vždy kousek od místa, kde jste si jízdu objednali.

Kam vás Citya sveze?
Třeba na nádraží do Světic, odkud můžete pokračovat dál vlakem, nebo do centra Říčan, kde nemusíte řešit placené parkování. Pohodlným minivanem můžete poslat i děti do/ze školy, ZUŠ, nebo na odpolední kroužky či letní příměstské tábory nebo na koupaliště. Profesionální a milý řidič se postará o naprostou bezpečnost. Citya odveze i maminky s kočárky, kterým zrovna ujel autobus, anebo byl již obsazený jiným kočárkem.

Citya vás doveze kamkoliv v rámci katastrů Březí, Svojetic, Babic, Tehova, Světic, Říčan a Tehovce. Obce se finančně podílí na jejím provozu, podobně jako na provozu PID. Myšlenka spočívá v tom, že sdílená doprava na vyžádání může být ekonomičtější a ekologičtější než pravidelné, nicméně často nevyužité spoje velkými autobusy.

Koupaliště Kolovraty. Komfortně a pohodlně
Objednejte si jednoduše klimatizovaný odvoz na nebo z koupaliště kdykoliv během letních prázdnin. Nemusíte řešit přeplněné parkoviště a užijte si bezstarostný odvoz až téměř domů. Odvezeme i maminky s kočárky. Jízdu si můžete objednat odkudkoliv z Březí, Babic, Tehovce, Světic, Tehova, Říčan a ze Svojetic.

Datum vložení: 28. 7. 2023 14:18
Datum poslední aktualizace: 7. 8. 2023 10:11
Autor: Správce Webu

Aktuality

Plánované odstávky el. energie ČEZ

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2
1
3 4
1
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
1
31 1
1
2 3 4

Geoportál GEPRO Standard

Gepro

Svátek

Svátek má Libor

Počasí

dnes, úterý 23. 7. 2024
slabý déšť 23 °C 14 °C
středa 24. 7. polojasno 20/10 °C
čtvrtek 25. 7. zataženo 22/9 °C
pátek 26. 7. déšť 19/13 °C

Východ a západ slunce

Slunce vychází:5:17

Slunce zapadá:20:58

nahoru

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Projekty EU

projekt

Nádoby

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Slunce peče - déšť poteče.

Pranostika na akt. den

Když prší o Apolináři, dlouho se z lesů paří.

Informace o naší obci

Dotační tituly