Oznámení hejtmanky Středočeského kraje - Upozornění o postupujícím kouři z požáru v Hřensku

...Vážení obyvatelé,

tímto Vám předáváme informace od hejtmanky Středočeského kraje:

Dobrý den,
ráda bych Vás informovala o situaci, která potkala nejen náš kraj. Ale měli byste být v obraze a uklidnit a informovat občany.

Milé starostky a starostové,

ráda bych Vás informovala o situaci, která potkala nejen náš kraj. Ale měli byste být v obraze a uklidnit a informovat občany.

Od včerejšího večera řešilo Krajské operační středisko HZS více než 70 planých událostí v souvislosti s kouřem pocházejícím z požáru v Hřensku.

Aktuálně je kouř zaznamenatelný na severní polovině kraje. Ale teď už je cítit i na Říčansku a postupuje dál.

Chemická laboratoř Kamenice provedla měření kvality ovzduší v okolí D11, Lysé nad Labem. Naměřeno podlimitní množství čpavku, oxidu siřičitého, oxidů dusíku.

Subjektivně není dýchání příjemné, štiplavý zápach, zakouřeno.

Ministerstvo vnitra – generální ředitelství HZS ČR ve spolupráci s ČHMÚ zpracovává prognózu dalšího šíření oblaku kouře napříč republikou.

Občané by se měli chovat jako při smogu:

-              Omezení pohybu venku

-              Omezení větrání

Doporučení pro občany, aby v tomto specifickém případě (pokud nevidíte další příznaky hoření např. plameny) zvážili, zda volat na tísňové linky.

Děkuji, srdečně Vás zdravím.

Mgr. Petra Pecková

hejtmanka Středočeského kraje...